newsy rss strona główna
strona główna mapa strony kanały RSS
0zł konto bankowe
Wybierz darmowe konto. Nie trać pieniędzy na opłaty i prowizje.

Karty kredytowe
Porównaj karty kredytowe. Wybierz swoją i zamów on-line.

Wielka gotówka, mała rata
Wyszukaj najtańszy kredyt hipoteczny. Poznaj szczegóły lub skontaktuj się z ekspertem.

Pożyczki hipoteczne
Porównaj raty kredytów aby mniej płacić. Zobacz na jaki kredyt hipoteczny możesz liczyć.
301 Moved Permanently 301 Moved Permanently nginx

Kursy walut NBP 2021-12-03
USD4,0653+0,07%
EUR4,5934-0,15%
CHF4,4165+0,08%
GBP5,4021-0,17%

Kredyt mieszkaniowy dobrem luksusowym? Trudne czasy dla kredytobiorców.

2012-01-15


Od początku roku KNF wprowadziła nowy, bardziej restrykcyjny sposób liczenia zdolności kredytowej. Każdy klient, który chce wziąć kredyt, musi posiadać zdolność do jego spłaty w ciągu 25 lat, i to nawet wtedy, gdy chce się zadłużyć na lat 30 albo 35 lat.


Kredyt mieszkaniowy dobrem luksusowym? Trudne czasy dla kredytobiorców.

Dotychczas wydłużanie okresu kredytowania było dla banków buforem, który umożliwiał im pożyczyć pieniądze nawet klientom mało zarabiającym. Aż dwie trzecie nowo uruchamianych w poprzednim roku kredytów to były umowy zawierane na okres powyżej 25 lat, zatem zmiana zasad liczenia zdolności kredytowej obejmie większość osób starających się o kredyt. Albo będzie ich stać na mniejsze mieszkanie, albo będą musieli ratować się wkładem własnym, albo po prostu odejdą z kwitkiem i będą skazani na wynajęcie mieszkania.

 

Z nowym rokiem banki zaczęły również gromadnie podwyższać swoje marże kredytowe. Noworoczne zwiększenia marż ogłosiły już Alior, Bank DNB Nord, Raiffeisen, Polbank, a także ING Bank Śląski. Na przykład w ING Banku Śląskim min marża rośnie z 1 do 1,15 proc., do tego dodatkowo podwyżka stawki ubezpieczenia pomostowego (w przypadku kiedy trzeba oczekiwać na wpis hipoteki) z 0,75 proc. do 1,2 proc. wysokości kredytu hipotecznego. Dodatkowo na to wszystko nakłada się jeszcze wysoki poziom wskaźnika WIBOR 3M ( aktualnie na poziomie prawie 5 proc), który jest stopą bazową dla wyliczenia odsetek - banki dodają do WIBOR-u swoją marżę i w ten sposób powstaje oprocentowanie kredytu hipotecznego. To oznacza, że niektórzy klienci zapłacą za kredyt mieszkaniowy nawet 8 proc. w skali roku!Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Deutsche Bank PBC: Nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w złotówkach
Deutsche Bank PBC udostępnia nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w PLN: Standardowy, Ubezpieczeniowy oraz Inwestycyjny, uzależnione od rodzaju usług Deutsche Bank PBC, z których korzysta kredytobiorca.

Credit Agricole promuje kredyt hipoteczny 3x0
Zerowa prowizja, brak opłat za wycenę wartości nieruchomości oraz możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania bez dodatkowych kosztów to aktualna propozycja banku Credit Agricole dla osób poszukujących finansowania na cele mieszkaniowe.

Kredyt hipoteczny z gwarancją oprocentowania w Banku BGŻKredyt hipoteczny z gwarancją oprocentowania w Banku BGŻ
Bank BGŻ wprowadził do swojej oferty kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową. To innowacyjne podejście Banku do zapewnienia bezpieczeństwa finansowego klientów poprzez raty równej wysokości.

Kredyt hipoteczny w parze od eurobankuKredyt hipoteczny w parze od eurobanku
Ostatnia propozycja kredytowa eurobanku to reakcja na zakończenie programu Rodzina na swoim. W eurobanku nie tylko małżonkowie mają szanse na uzyskanie bogatszej propozycji kredytu hipotecznego.

Getin Noble Bank zwycięża w hipotekach Getin Noble Bank zwycięża w hipotekach
Getin Noble Bank otrzymał pierwsze miejsce w rankingu banków hipotecznych, według Comperia.pl. Analitycy bardzo dobrze ocenili ofertę kredytową banku oraz elastyczne podejście do klienta.

Wydłużenie oferty specjalnej kredytów hipotecznych Deutsche Bank PBC
Deutsche Bank PBC przedłużył dotychczasowe oferty specjalne kredytów hipotecznych do 31.01 bieżącego roku. Jednocześnie osoby zainteresowane finansowaniem zakupu nieruchomości mogą korzystać z mniejszych marż.

Deutsche Bank PBC przedłuża ofertę specjalną kredytów mieszkaniowych
Do końca listopada bieżącego roku Deutsche Bank PBC wydłużył promocję, w ramach której jest możliwość skorzystania z mniejszych marż kredytów mieszkaniowych w PLN.

Mniejsze marże kredytów hipotecznych w Deutsche Bank PBCMniejsze marże kredytów hipotecznych w Deutsche Bank PBC
Deutsche Bank PBC obniża marże kredytów hipotecznych w PLN. Z warunków oferty specjalnej będzie można skorzystać do końca października br.

Trwa promocja kredytów mieszkaniowych w PKO BP Trwa promocja kredytów mieszkaniowych w PKO BP
Do 14.09.2012r w ramach oferty specjalnej klienci mają możliwość otrzymać kredyt hipoteczny z marżą na poziomie 1,2% w całym okresie spłaty kredytu, niezależnie od kwoty kredytu oraz wysokości wkładu własnego.

Kredyty hipoteczne drożeją wolniej niż tanieją nieruchomościmieszkaniaKredyty hipoteczne drożeją wolniej niż tanieją nieruchomościmieszkania
Już blisko 1,5% wynosi średnia marża kredytów mieszkaniowych, ale wzrost kosztów kredytu z nawiązką zrekompensował kredytobiorcom spadek cen.

Oferta banków
Informacje finansowe:
Porównamy dla Ciebie promocje w 20 bankach