newsy rss strona główna
strona główna mapa strony kanały RSS
Kredyty samochodowe
Szukasz najlepszego kredytu samochodowego? Zależy Ci na czasie i na wygodzie?

Konta firmowe - porównanie
Wybierz najlepsze konto dla swojej firmy. Szybko i bez zbędnych formalności.

Kredyt mieszkaniowy
Możliwość negocjowania marży kredytu i karencji w spłacie kapitału. Sprawdź szczegóły lub skontaktuj się z doradcą.

Konto firmowe
Przyjazny system internetowy. Bezpłatne przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego.
Grupa Azoty zawarła z Kronospanem kontrakty o wartości 900 mln zł
Grupa Azoty zawarła z Kronospanem szereg umów handlowych na sprzedaż melaminy i mocznika. Ich wartość to ok. 900 mln zł. Umowy obowiązują do końca 2018 roku - podała spółka w komunikacie. UE sprawdziła jak wydawano środki na granice. Jak wypadła Polska?
Europejski Trybunał Obrachunkowy stwierdził, że Fundusz Granic Zewnętrznych przyczynił się do lepszego zarządzania granicami zewnętrznymi UE i większej solidarności finansowej wśród państw członkowskich, ale nie obyło się bez wpadek. Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje: deficyt polskich finansów publicznych spadnie
- Polska jest na ścieżce, by ograniczyć deficyt o ponad 1 proc. PKB do 2016 r. - napisano w opublikowanym w środę raporcie.
Gospodarka: Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji

Kursy walut NBP 2020-05-27
USD4,0504-0,93%
EUR4,4378-0,94%
CHF4,1707-1,23%
GBP4,9829-0,93%

Kredyty hipoteczne drożeją wolniej niż tanieją nieruchomościmieszkania

2012-07-18


Już blisko 1,5% wynosi średnia marża kredytów mieszkaniowych, ale wzrost kosztów kredytu z nawiązką zrekompensował kredytobiorcom spadek cen.


Kredyty hipoteczne drożeją wolniej niż tanieją nieruchomościmieszkania

Na topie najkorzystniejszych kredytów w PLN w 3 kwartale znalazł się: PKO BP. Kolejne instytucje to Deutsche Bank PBC oraz ING Bank Śląski. Rankingu kredytów mieszkaniowych w euro już nie da się stworzyć, gdyż nie ma kto w nim konkurować. Jedyną ofertę w euro ma Getin Noble Banku z marżą 4,4% do której trzeba dodać 0,25 p.p. za brak wymaganej wysokości środków własnych. Jeszcze 3 miesiące temu najkorzystniejszą ofertę hipotecznego kredytu w euro miał Raiffeisen Bank. W tej chwili jednak obniżył maksymalną relację wys. mieszkaniowego kredytu do wartości 2 oraz pożyczy najwyżej na 80% ceny mieszkania. Bank zwiększył także wymagania odnośnie dochodów, singiel bądź rodzina muszą mieć min 8 tys zł wpływów netto.

 

Z grubszym portfelem kredyt w euro można jeszcze uzyskać w kilku innych bankach. W EUR pożyczają także mBank oraz MultiBank, Deutsche Bank PBC, kredytobiorcom private bankingu Alior i Polbank oraz BZ WBK. Średnia marża dla kredytów w PLN powiązanych z pozostałymi produktami banków wzrosła od końca kwietnia z 1,37% do 1,47% (270 tys. zł kredytu na 90% wartości 2, spłacany 25 lat przez 3-osobową rodzinę bez żadnych zobowiązań, zarabiającą 6 tys. zł na ręke). Marża takiego samego kredytu bez cross sellu wyniosłaby średnio 2,23proc. To 3 kwartał wzrostu oprocentowania kredytów mieszkaniowych w PLN oraz czwarty coraz ostrzejszych utrudnień w dostępie do kredytów w euro. W tym kwartale nie było już sensu budować rankingu propozycji w EUR, bo 3 osobowa rodzina z 6 tys. zł dochodów netto nie ma właściwie wyboru. 6 tys. zł wystarczy na skorzystanie z usług jednego banku.

 

Na najwyższe podwyżki marży latem zdecydowały się mBank oraz MultiBank. Aktualnie zamiast 1,35% marży, klient musi się liczyć tam ze stawką 2,15proc. Mocno w górę poszła także cena kredytu mieszkaniowego w BGŻ - z 1 do 1,6% BZ WBK podniósł stawkę z min. 0,99% do min. 1,2% oraz obniżył maksymalne LtV ze 100 do 90%, w Pekao marża zwiększyła się z 1,2 do 1,45% nadal także nie ma prowizji. W Euro Banku zamiast przykuwającego uwagę 0,99% jest 1,37% , a dodatkowo nie ma już taryfy ulgowej na prowizję oraz trzeba zapłacić 1% wartości kredytu. Na podwyżkę postawił także Bank Pocztowy - marża wzrosła z 1,35 do 1,50proc. Są także 3 pozytywne wiadomości. Wbrew rynkowemu trendowi marżę kredytu obniżył PKO BP. Atrakcyjną marżę 1,2% pozostawił Citi Handlowy, ale tutaj po letniej korekcie kosztów nie trzeba już płacić prowizji, ani kupować jakichkolwiek ubezpieczeń. Na zniżkę prowizji zdobył się także Bank Polskiej Spółdzielczości. Bank przy marży 1,99% pobiera 1% prowizji zamiast wcześniejszych 2proc.Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Deutsche Bank PBC: Nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w złotówkach
Deutsche Bank PBC udostępnia nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w PLN: Standardowy, Ubezpieczeniowy oraz Inwestycyjny, uzależnione od rodzaju usług Deutsche Bank PBC, z których korzysta kredytobiorca.

Credit Agricole promuje kredyt hipoteczny 3x0
Zerowa prowizja, brak opłat za wycenę wartości nieruchomości oraz możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania bez dodatkowych kosztów to aktualna propozycja banku Credit Agricole dla osób poszukujących finansowania na cele mieszkaniowe.

Kredyt hipoteczny z gwarancją oprocentowania w Banku BGŻKredyt hipoteczny z gwarancją oprocentowania w Banku BGŻ
Bank BGŻ wprowadził do swojej oferty kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową. To innowacyjne podejście Banku do zapewnienia bezpieczeństwa finansowego klientów poprzez raty równej wysokości.

Kredyt hipoteczny w parze od eurobankuKredyt hipoteczny w parze od eurobanku
Ostatnia propozycja kredytowa eurobanku to reakcja na zakończenie programu Rodzina na swoim. W eurobanku nie tylko małżonkowie mają szanse na uzyskanie bogatszej propozycji kredytu hipotecznego.

Getin Noble Bank zwycięża w hipotekach Getin Noble Bank zwycięża w hipotekach
Getin Noble Bank otrzymał pierwsze miejsce w rankingu banków hipotecznych, według Comperia.pl. Analitycy bardzo dobrze ocenili ofertę kredytową banku oraz elastyczne podejście do klienta.

Wydłużenie oferty specjalnej kredytów hipotecznych Deutsche Bank PBC
Deutsche Bank PBC przedłużył dotychczasowe oferty specjalne kredytów hipotecznych do 31.01 bieżącego roku. Jednocześnie osoby zainteresowane finansowaniem zakupu nieruchomości mogą korzystać z mniejszych marż.

Deutsche Bank PBC przedłuża ofertę specjalną kredytów mieszkaniowych
Do końca listopada bieżącego roku Deutsche Bank PBC wydłużył promocję, w ramach której jest możliwość skorzystania z mniejszych marż kredytów mieszkaniowych w PLN.

Mniejsze marże kredytów hipotecznych w Deutsche Bank PBCMniejsze marże kredytów hipotecznych w Deutsche Bank PBC
Deutsche Bank PBC obniża marże kredytów hipotecznych w PLN. Z warunków oferty specjalnej będzie można skorzystać do końca października br.

Trwa promocja kredytów mieszkaniowych w PKO BP Trwa promocja kredytów mieszkaniowych w PKO BP
Do 14.09.2012r w ramach oferty specjalnej klienci mają możliwość otrzymać kredyt hipoteczny z marżą na poziomie 1,2% w całym okresie spłaty kredytu, niezależnie od kwoty kredytu oraz wysokości wkładu własnego.

Ranking kredytów mieszkaniowych lipiec 2012Ranking kredytów mieszkaniowych lipiec 2012
Czerwiec przyniósł wzrost wysokości standardowej marży hipotecznych kredytów udzielanych w PLN.

Oferta banków
Informacje finansowe:
Porównamy dla Ciebie promocje w 20 bankach