newsy rss strona główna
strona główna mapa strony kanały RSS
Rachunki bankowe dla firm
Chcesz założyć konto bankowe?. Porównaj i sprawdź oferty na jednej stronie.

Konto firmowe
Przyjazny system internetowy. Wygodne i szybkie transakcje przez system bankowości internetowej.

Konto firmowe
Przyjazny system internetowy. Wygodne i szybkie transakcje przez system bankowości internetowej.

Wybierz swoje konto internetowe
W dzisiejszych czasach konto bankowe jest niezbędne niemal każdemu.
301 Moved Permanently 301 Moved Permanently nginx

Kursy walut NBP 2021-12-03
USD4,0653+0,07%
EUR4,5934-0,15%
CHF4,4165+0,08%
GBP5,4021-0,17%

Kredyty w walucie obcej przechodzą do historii

2012-03-20


Z rynku nie płyną niestety zbyt dobre wiadomości dla klientów zamierzających wzięcie kredytu na mieszkanie. Od początku roku wzrastają marże pożyczek hipotecznych w złotych i w euro.


Kredyty w walucie obcej przechodzą do historii

Jedynych kredytów hipotecznych, które obecnie są teraz dostępne dla chcących zapożyczyć się na mieszkanie. We frankach z dniem 21 marca 2012r wycofuje się także jedyny bank, który miał jeszcze taką ofertę czyli Nordea Bank. Kredyt w USD posiadają dwie instytucje finansowe.

 

Wygląda na to, że banki zmierzają do całkowitego wycofania się z pożyczania pieniędzy na nieruchomości w walutach obcych, bo marże kredytów w euro są już tak wysokie, że nie opłaca się ich brać. Nie dość, że za pożyczone pieniądze będziemy musieli zapłacić aktualnie więcej, to od tego roku weszły w życie zapisy rekomendacji SIII, która znacznie zawęża grono kredytobiorców, którym banki mogą udzielić kredytów hipotecznych. Rata kredytu walutowego nie może przekroczyć 42proc. dochodu netto pożyczkobiorcy. W przypadku zobowiązania zaciągniętego w złotych jest to nieco więcej, bo max 50proc. zarobków. Poza tym, zdolność kredytową kredytobiorcy banki obliczają w oparciu o kredyt hipoteczny z 25-letnim okresem spłaty, nawet jeśli umowa podpisywana jest na okres dłuższy. Powiększenie zdolności przez rozciągnięcie okresu spłaty nie jest już możliwe.

 

Koszty kredytu w złotych i w euro są obecnie bardzo zbliżone. Pożyczki w euro dostępne są już tylko w nielicznych instytucjach, bo większość banków wycofała się z nich. Pozostałe banki starają się ograniczyć kupującym nieruchomości dostęp do tych pożyczek, podnosząc ich marże. Wnioskować o nie mogą jedynie nieliczne osoby. Do zaciągnięcia takiego zobowiązania mogą przymierzać się osoby, które osiągają ponadprzeciętne dochody. Kredyt hipoteczny w dolarach amerykańskich można aktualnie dostać tylko w, mBank i MultiBank.Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Deutsche Bank PBC: Nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w złotówkach
Deutsche Bank PBC udostępnia nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w PLN: Standardowy, Ubezpieczeniowy oraz Inwestycyjny, uzależnione od rodzaju usług Deutsche Bank PBC, z których korzysta kredytobiorca.

Credit Agricole promuje kredyt hipoteczny 3x0
Zerowa prowizja, brak opłat za wycenę wartości nieruchomości oraz możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania bez dodatkowych kosztów to aktualna propozycja banku Credit Agricole dla osób poszukujących finansowania na cele mieszkaniowe.

Kredyt hipoteczny z gwarancją oprocentowania w Banku BGŻKredyt hipoteczny z gwarancją oprocentowania w Banku BGŻ
Bank BGŻ wprowadził do swojej oferty kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową. To innowacyjne podejście Banku do zapewnienia bezpieczeństwa finansowego klientów poprzez raty równej wysokości.

Kredyt hipoteczny w parze od eurobankuKredyt hipoteczny w parze od eurobanku
Ostatnia propozycja kredytowa eurobanku to reakcja na zakończenie programu Rodzina na swoim. W eurobanku nie tylko małżonkowie mają szanse na uzyskanie bogatszej propozycji kredytu hipotecznego.

Getin Noble Bank zwycięża w hipotekach Getin Noble Bank zwycięża w hipotekach
Getin Noble Bank otrzymał pierwsze miejsce w rankingu banków hipotecznych, według Comperia.pl. Analitycy bardzo dobrze ocenili ofertę kredytową banku oraz elastyczne podejście do klienta.

Wydłużenie oferty specjalnej kredytów hipotecznych Deutsche Bank PBC
Deutsche Bank PBC przedłużył dotychczasowe oferty specjalne kredytów hipotecznych do 31.01 bieżącego roku. Jednocześnie osoby zainteresowane finansowaniem zakupu nieruchomości mogą korzystać z mniejszych marż.

Deutsche Bank PBC przedłuża ofertę specjalną kredytów mieszkaniowych
Do końca listopada bieżącego roku Deutsche Bank PBC wydłużył promocję, w ramach której jest możliwość skorzystania z mniejszych marż kredytów mieszkaniowych w PLN.

Mniejsze marże kredytów hipotecznych w Deutsche Bank PBCMniejsze marże kredytów hipotecznych w Deutsche Bank PBC
Deutsche Bank PBC obniża marże kredytów hipotecznych w PLN. Z warunków oferty specjalnej będzie można skorzystać do końca października br.

Trwa promocja kredytów mieszkaniowych w PKO BP Trwa promocja kredytów mieszkaniowych w PKO BP
Do 14.09.2012r w ramach oferty specjalnej klienci mają możliwość otrzymać kredyt hipoteczny z marżą na poziomie 1,2% w całym okresie spłaty kredytu, niezależnie od kwoty kredytu oraz wysokości wkładu własnego.

Kredyty hipoteczne drożeją wolniej niż tanieją nieruchomościmieszkaniaKredyty hipoteczne drożeją wolniej niż tanieją nieruchomościmieszkania
Już blisko 1,5% wynosi średnia marża kredytów mieszkaniowych, ale wzrost kosztów kredytu z nawiązką zrekompensował kredytobiorcom spadek cen.

Oferta banków
Informacje finansowe:
Porównamy dla Ciebie promocje w 20 bankach