newsy rss strona główna
strona główna mapa strony kanały RSS
Rachunki bankowe dla firm
Chcesz założyć konto bankowe?. Porównaj i sprawdź oferty na jednej stronie.

Konto firmowe
Przyjazny system internetowy. Wygodne i szybkie transakcje przez system bankowości internetowej.

Konto firmowe
Przyjazny system internetowy. Wygodne i szybkie transakcje przez system bankowości internetowej.

Wybierz swoje konto internetowe
W dzisiejszych czasach konto bankowe jest niezbędne niemal każdemu.
301 Moved Permanently 301 Moved Permanently nginx

Kursy walut NBP 2021-12-03
USD4,0653+0,07%
EUR4,5934-0,15%
CHF4,4165+0,08%
GBP5,4021-0,17%

Żeby otrzymać pożyczkę, musisz posiadać pieniądze

2011-12-18


Klient, który przyjdzie tuż przed świętami po pożyczkę bez pieniędzy na opłatę za udzielenie kredytu, może mieć kłopot z pożyczką w banku.


Żeby otrzymać pożyczkę, musisz posiadać pieniądze

Wszystko z powodu wprowadzanej w życie 18 grudnia br. nowej ustawy o kredycie konsumenckim. Kredytować opłatę za uzyskanie kredytu i inne opłaty około kredytowe, czy też nie? Fala klientów odkładających na ostatnią chwilę wzięcie świątecznych kredytów może mieć kłopot.

 

Wszystko z powodu interpretacji przepisów nowej Ustawy o Kredycie Konsumenckim przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjął bowiem, że koszty kredytowe nie powinny być finansowane kredytem, chociaż w dotychczasowej praktyce banków jest to standard. Do zaleceń urzędu antymonopolowego postanawiają zastosować się ING Bank Śląski i Raiffeisen Bank. Prowizji od pożyczek nie sfinansuje również PKO BP. Co to oznacza dla klientów? Jeśli starający się o kredyt finansujący także koszty około kredytowe, nie otrzymają go w ING Banku Śląskim, Raiffeisenie oraz PKO BP przed wejściem zmian, będę musieli złożyć nowy wniosek. I oczywiście posiadać pieniądze na opłaty około kredytowe, jeśli takie będą. Swoich zamiarów nie ujawniają również Bank Zachodni WBK i Getin Noble Bank. Po drugiej stronie barykady są BNP Paribas, mBank i Multibank, Millennium. Postanowiły one działać na dawnych zasadach zgodnie z opinią prawników powołanych przez ZBP.

 

Trudno powiedzieć, czy decyzja tych banków jest ostateczna. Dotychczas, kredytowanie kosztów kredytowych pożyczek konsumpcyjnych to standardowa praktyka i jej zmiana da się klientom mocno we znaki. Nowe regulacje odczują także zainteresowani kredytami mieszkaniowymi. Liczne wydatki związane z nabyciem nieruchomości - opłaty notarialne, skarbowe, prowizje pośredników czy koszty remontu lub urządzenia mieszkania sprawiają, że klientom często zależy, aby skredytować prowizję lub ubezpieczenie kredytu.Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Wakacje pożyczkowe w Banku Millennium Wakacje pożyczkowe w Banku Millennium
Pożyczka Gotówkowa nie dość że gwarantuje najniższe oprocentowanie, to pozwala jednocześnie wziąć wakacje od spłaty raty. Jest możliwość więc pojechać na urlop, a pierwszą ratę kredytu spłacić dopiero po urlopie (do 3 miesięcy od podpisania umowy).

Meritum Bank rozwija ofertę kredytów dla rolników
Meritum Bank rozwija ofertę kredytu gotówkowego dla rolników. Jako dodatkowe źródło przychodu Bank akceptuje dotacje unijne, co powoduje zwiększenie zdolności kredytowej klientów i umożliwia im pożyczenie większej kwoty.

Pożyczka z ratami bez wyrzeczeń w Banku BGŻ
W najnowszej kampanii Bank BGŻ prezentuje korzystną pożyczkę gotówkową. Niskie i stałe raty pożyczki umożliwią realizację planów bez wielkich wyrzeczeń.

Nowa Mini Ratka w PKO Banku Polskim Nowa Mini Ratka w PKO Banku Polskim
Od 25 kwietnia 2013 roku Mini Ratka w PKO Banku Polskim jest dostępna z jeszcze bardziej korzystnym oprocentowaniem oraz szeregiem udogodnień.

Meritum Bank: decyzja kredytowa w 5 minut lub 100 zł rekompensaty dla klienta
Meritum Bank zapowiada nowe zasady udzielania kredytów gotówkowych w placówkach i gwarantuje, że wyrazi wstępną decyzję kredytową w 5 minut.

Nawet 100 tys. zł w ramach szybkiego kredytu on-line od mBanku Nawet 100 tys. zł w ramach szybkiego kredytu on-line od mBanku
Klienci nie posiadający rachunku w mBanku mogą od ubiegłego roku uzyskać kredyt w uproszczonej procedurze on-line. Dotychczas wartość finansowania udzielanego w tym kanale wynosiła 20 tys.

Potrójna promocja pożyczek gotówkowych w BOŚ Banku
Bank Ochrony Środowiska podejmuje działania na rzecz zwiększenia sprzedaży pożyczek gotówkowych. BOŚ wydłużył okres kredytowania, zwiększył maksymalną dostępną kwotę pożyczki oraz uprościł cały proces kredytowy.

Promocyjny kredyt dla nestorów w Banku Pocztowym
Bank Pocztowy, jako jeden z nielicznych dysponuje ofertą kredytową dedykowaną nestorom teraz na jeszcze bardziej korzystnych zasadach.

Promocja kredytów gotówkowych od Banku Pocztowego
Do końca kwietnia dostępna jest specjalna oferta kredytów gotówkowych w Banku Pocztowym. Promocyjne warunki to obniżone oprocentowanie do 11,49%.

Taniej za gotówkę w mBanku Taniej za gotówkę w mBanku
Klienci, którzy do końca kwietnia złożą wniosek o kredyt gotówkowy w mBanku, mogą liczyć na mniejsze koszty pożyczki. Podczas promocji oprocentowanie obniżone zostaje nawet do 7,5 proc.

Oferta banków
Informacje finansowe:
Porównamy dla Ciebie promocje w 20 bankach