newsy rss strona główna
strona główna mapa strony kanały RSS
Rachunki bankowe dla firm
Chcesz założyć konto bankowe?. Porównaj i sprawdź oferty na jednej stronie.

Karty kredytowe - porównanie
Zastanawiasz się nad wyborem karty kredytowej? Porównaj wszystkie w jednym miejscu.

Porównaj karty kredytowe
Poznaj bogatą ofertę polskich banków i wybierz najlepszą kartę dla siebie.

Konto firmowe
Przyjazny system internetowy. Wygodne i szybkie transakcje przez system bankowości internetowej.
Grupa Azoty zawarła z Kronospanem kontrakty o wartości 900 mln zł
Grupa Azoty zawarła z Kronospanem szereg umów handlowych na sprzedaż melaminy i mocznika. Ich wartość to ok. 900 mln zł. Umowy obowiązują do końca 2018 roku - podała spółka w komunikacie. UE sprawdziła jak wydawano środki na granice. Jak wypadła Polska?
Europejski Trybunał Obrachunkowy stwierdził, że Fundusz Granic Zewnętrznych przyczynił się do lepszego zarządzania granicami zewnętrznymi UE i większej solidarności finansowej wśród państw członkowskich, ale nie obyło się bez wpadek. Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje: deficyt polskich finansów publicznych spadnie
- Polska jest na ścieżce, by ograniczyć deficyt o ponad 1 proc. PKB do 2016 r. - napisano w opublikowanym w środę raporcie.
Gospodarka: Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji

Kursy walut NBP 2020-07-09
USD3,9486-0,45%
EUR4,4738-0,00%
CHF4,2081-0,09%
GBP4,9914+0,43%

Fundusze


Przegląd informacji ze spółek
BoomBit osiągnął we wrześniu skonsolidowane przychody w wysokości 4,26 mln zł, podała spółka. Firma intensywnie pracuje nad dopracowaniem kolejnych tytułów GaaS, tj. Archery Club i Idle Monster Factor, przed zaplanowanymi na IV kwartał premierami.

Wybory 2019. Lewica w drodze do Sejmu. Zasypiemy nierówności
Lewica z nowymi obietnicami na tydzień przed wyborami do parlamentu. Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty zapewnia, że wprowadzi Lewicę do Sejmu. Padło wiele haseł dotyczących równości płacowej, poprawy służby zdrowia czy sytuacji seniorów. Jednak bez konkretów.

Zniesienie wiz dla Polaków. LOT uruchomi nowe połączenia
Przedstawiciele polskiego przewoźnika z radością przyjęli wiadomość o przyłączeniu Polski do programu ruchu bezwizowego. LOT liczy, że dzięki temu sprzeda więcej biletów na podróże przez Atlantyk.

Praca w HR. Tyle zarabia się w tej branży
W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń do sierpnia 2019 roku uczestniczyło 5 741 pracowników zatrudnionych na stanowiskach HR. Najliczniejszą grupę stanowili specjaliści ds. personalnych (18 proc.) oraz specjaliści ds. kadr i płac (34 proc.). W przypadku 11 na 13 omawianych stanowisk większość pracowników stanowiły kobiety.

Młodzi lubią kredyty. Młode pokolenie Polaków zadłużone po uszy
Prawie co czwarty młody Polak (do 24. roku życia) jest zadłużony. Najczęściej są to kredyty gotówkowe na dowolny cel. Co ciekawe, jest mocne zróżnicowanie. Wśród młodych zadłużonych 13 procent to osoby z woj. Mazowieckiego, a niecałe 2 z takich województw jak świętokrzyskie, czy opolskie. Dlaczego więc młodzi ludzie tak łatwo wpadają w wir zadłużeń?

Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek
Warszawa, 04.10.2019 (ISBnews/ Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek, 7 października 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.

Niemiecki pacjent: branża samochodowa
Wszystkie oczy skierowane są w Niemczech na branżę samochodową, bo ta jest dźwignią gospodarki. Kiedy zaczyna pokasływać, robi się niespokojnie.

Wyprzedaż akcji ZM Kania. Główny akcjonariusz traci kontrolę
Kojarzony z Henrykiem Kanią cypryjski Bogden Limited wyprzedawał ostatnio akcje ZM Kania. Okazuje się, że przejął je fundusz Open Finance. Dotychczasowy ich właściciel twierdzi, że z naruszeniem umowy,

Rewolucja w emeryturach. Polacy się zawiedli, mierzymy się z tym
- Jesteśmy po trzech miesiącach wdrażania PPK w polskich firmach. W tej chwili mamy 1,6 tys. pracodawców, którzy wdrożyli Pracownicze Plany Kapitałowe - powiedział Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. - Spodziewamy się, że październik będzie tym intensywnym czasem, gdy wiele firm wejdzie do PPK. W tych firmach, które weszły do programu, mamy 60 proc. osób, które chcą PPK i to jest obiecujący start. W Polsce mierzymy się z problemem niskiego progu zaufania do tego typ programów oszczędzania z uwagi na złe doświadczenia. Pracujemy nad tym - dodał.

Donald Trump zgodził się na zniesienie wiz. Ekspert: zniknie pewna uciążliwość
Prezydent USA Donald Trump podpisał dokument o włączeniu Polski do programu ruchu bezwizowego. Choć znika pewien element utrudniający podróże do Stanów Zjednoczonych, nie oznacza to, że teraz każdy będzie mógł tam pojechać.

Protesty w Ekwadorze. Polka dla money.pl: jestem uwięziona
Rząd Ekwadoru zniósł istniejące przez 40 lat dopłaty do paliw, co wywołało falę ogólnokrajowych protestów. Aresztowano już 350 osób. Polka będąca w Ekwadorze w specjalnej relacji dla money.pl opowiada o napiętej sytuacji w tym kraju. Z pałami rzucili się na nasz samochód - opisuje.

Zniesienie wiz do USA. Decyzja Donalda Trumpa kończy 30 lat starań
Prezydent Donald Trump w piątek podpisał zgodę na objęcie Polaków ruchem bezwizowym. Już pod koniec września ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher podała, że warunki techniczne ku temu zostały spełnione, decyzja prezydenta była zatem kwestią czasu.

Kalendarium ISBnews
PONIEDZIAŁEK, 7 października

Zniesienie wiz do USA. Donald Trump podpisał program ruchu bezwizowego dla Polaków
Wizy przejdą do lamusa. Jak podaje agencja Reuters, prezydent USA włączył Polskę do programu Visa Waiver.

Pisma behawioralne. Tak skarbówka wychowuje przedsiębiorców
Skarbówka potrafi napędzić stracha. Wysyła przedsiębiorcom pisma z informacją, że muszą terminowo płacić podatki. Nieważne, że nie mają żadnych zaległości i wzorowo wywiązują się z obowiązków. Urzędnicy uspokajają - to tylko pisma behawioralne.

Indeks WIG20 wzrósł o 1,04% na zamknięciu w piątek
Warszawa, 04.10.2019 (ISBnews) - Indeks giełdowy WIG20 wzrósłÂ o 1,04% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 121,16 pkt w piątek, 4 października.

Zarobki Polaków. Na ile mogą liczyć opiekunowie osób starszych
Według danych GUS z 2012 roku w Polsce żyje ponad 5,5 mln osób w wieku 65 i więcej lat. Jest to około 14 proc. ogółu społeczeństwa w Polsce. Liczba ta stale się powiększa. Powoduje to wzrost popytu na wykwalifikowanych opiekunów seniorów.

BoomBit miał 4,26 mln zł przychodów we wrześniu
BoomBit osiągnął we wrześniu skonsolidowane przychody w wysokości 4,26 mln zł, podała spółka. Firma intensywnie pracuje nad dopracowaniem kolejnych tytułów GaaS, tj. Archery Club i Idle Monster Factor, przed zaplanowanymi na IV kwartał premierami.

Wyrok TSUE. Resort finansów gotowy do rozmów z bankami
Ministerstwo Finansów pomoże bankom przejść suchą nogą przez problem umów frankowych. Jak zaznacza rzecznik resortu, nie oznacza to że na stole czekają gotowe propozycje działań.

600+ dla żołnierza. Błaszczak obiecuje kolejne podwyżki, ile będą kosztować?
Już w 2020 r. przeciętne wynagrodzenie żołnierza ma wzrosnąć o ponad 600 zł, z kwoty 5529 zł do 6153 zł - liczonej wraz z dodatkami. Szef MON Mariusz Błaszczak zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o zaakceptowanie tego planu. Koszt dla budżetu? Sprawdzamy.


Oferta banków
Wiadomości
Kredyt gotówkowy
Kredyt dostępny bez zabezpieczeń. Kliknij i sprawdź oferty kredytowe polskich banków