newsy rss strona główna
strona główna mapa strony kanały RSS
Kredyt na dom
Masz pilne potrzeby finansowe? Budujesz, kupujesz lub remontujesz dom? Zobacz na jaki kredyt mieszkaniowy możesz liczyć.

Karty kredytowe
Porównaj karty kredytowe. Wybierz swoją i zamów on-line.

Kredyt na dom
Masz pilne potrzeby finansowe? Budujesz, kupujesz lub remontujesz dom? Zobacz na jaki kredyt mieszkaniowy możesz liczyć.

Załóż konto firmowe
Który bank ma najlepszą ofertę? Sprawdź warunki i wybierz najlepszy.
Redukcja emisji CO2. Przed szczytem UE znaleźliśmy sojuszników
Szczyt UE odbędzie się w Brukseli 23-24 października. Ma uzgodnić nowy cel redukcji emisji CO2 w UE po 2020 roku. Jak zareagował rynek walutowy na decyzję Rady Polityki Pieniężnej?
Rada Polityki Pieniężnej na dzisiejszym posiedzeniu obniżyła stopę referencyjną o 50 punktów bazowych i od jutra będzie ona wynosić 2,00 procent w skali rocznej. Minister zdrowia zdecyduje, co można sprzedać w sklepiku szkolnym
W projekcie nowelizacji ustawy zaproponowano zakaż sprzedaży żywności o dużej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych.
Gospodarka: Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji

Kursy walut NBP 2019-09-20
USD3,9319+0,13%
EUR4,3438+0,03%
CHF3,9668+0,14%
GBP4,9277+0,44%

Strategie


Rafał Brzoska: Nie wierzę w sukcesy stworzone przez coaching. Motywują mnie nowe cele i porażki
- Uważam, że każdy polski przedsiębiorca powinien od trzech do pięciu procent swojego czasu poświęcić na dzielenie się wiedzą - mówi money.pl Rafał Brzoska odnosząc się do swojej nowej książki. Właściciel InPostu i sieci Paczkomatów stwierdził też, że najbardziej motywujące do pracy są dla niego. porażki.

Lizus, profesjonalista czy kreatywny? Sprawdź, jakim typem jesteś i jak zostać ulubieńcem szefa
Spędzanie całych nocy w pracy, ani bycie pod telefonem przez 24 godziny na dobę to nie jest dobra metoda.

10 pomyłek, których nigdy nie popełniają bogaci przedsiębiorcy
Każdy marzy o tym, żeby być bogatym. Zrozumienie tego, co to naprawdę znaczy umyka jednak większości społeczeństwa. Jak się okazuje przede wszystkim należy popracować nad swoją mentalnością. Jeśli chcesz powiększyć stan swojego portfela finansowego sprawdź te 10 błędów finansowych, których bogaci ludzie nigdy nie robią. Mądre wykorzystywanie swoich pieniędzy może okazać się nie lada wyzwaniem.

Kobiety w polskim biznesie. Piastują 37 proc. wysokich stanowisk kierowniczych w firmach
W polskiej gospodarce w małych przedsiębiorstwach jest dość dużo kobiet. Im większe przedsiębiorstwa, tym kobiet jest coraz mniej.

Z 3 mln zł na 30 mln. Grzegorz Błażewicz opowiada o tym, od czego zależy sukces Salesmanago
Zakazuje handlowcom spotkań z klientami, doświadczenie traktuje jak balast.

Warren Buffett każe płacić miliony za lunch w swoim towarzystwie. Chętnych nie brakuje
Od 2000 roku podczas imprezy charytatywnej Fundacji GLIDE walczącej z ubóstwem można wylicytować obiad z giełdowym guru i miliarderem Warrenem Buffetteem.

Właściciele małych i średnich firm pracują znacznie dłużej niż pracownicy etatowi
Gdyby mali i średni przedsiębiorcy kończyli dzień pracy po ośmiu godzinach, to globalna gospodarka byłaby uboższa o 8,3 bln dol. wynika z badania firmy Sage. Blisko połowa właścicieli firm pracuje dłużej niż 40 godzin tygodniowo. Sami przyznają, że cierpi na tym ich życie rodzinne, mimo to uważają, że warto. Główną motywacją nie są dla nich pieniądze, lecz poczucie zamiłowania do swojej pracy.

Motywacja do pracy. Dla wielu pracowników pochwała szefa stanowi rekompensatę braku premii
W utrzymaniu wysokiego zaangażowania podwładnych ogromną rolę odgrywa pracodawca. Jednym z najważniejszych czynników motywujących są pieniądze, jednak - zdaniem psychologów pracy - tuż za nimi plasuje się uznanie.

Równouprawnienie w biznesie. W zarządach firm finansowych w Polsce niecałe 17 proc. kobiet
Najwięcej kobiet w zarządach jest w firmach ubezpieczeniowych i powszechnych towarzystwach emerytalnych; kobiety zajmują w nich po 21,2 proc. stanowisk.

Ocieplenie klimatu to katastrofa dla sieci odzieżowych
Nie pasująca do pory roku pogoda sieje spustoszenie w sieciach handlowych po obu stronach Atlantyku.

Volkswagen próbuje ratować twarz. Winni są pracownicy, nie zarząd?
Volkswagen planuje ograniczyć kadencje na wielu stanowiskach w firmie.

W amerykańskich firmach wysokie stanowiska wciąż są domeną mężczyzn
W 2015 r. w USA spadła liczba kobiet zajmujących stanowiska dyrektorów generalnych i prezesów - wynika z danych zebranych przez firmę S&P Capital IQ.

Meble projektowane komórką. Inwestorzy z USA i Niemiec wyłożyli 1,5 mln dolarów na pomysł Polaków
W taki sposób będziemy kupować meble w przyszłości - mówią nam Benjamin Kuna i Mikołaj Molenda, współtwórcy aplikacji Tylko.

Solaris i Millennium Leasing dostarczą Warszawie 60 autobusów
Nowe autobusy zostaną wyposażone m.in. w panele fotowoltaiczne. Zamontowane na dachu baterie słoneczne będą wspomagać instalację elektryczną przy włączonym silniku, a także podczas postojów na pętlach.

Wyścig szczurów to nic złego. Jeśli wygrywasz
Bezwzględna konkurencja to stan naturalny dla biznesmena. Mózg nie znosi nudy, stąd nasz naturalny pociąg do adrenaliny i niebezpieczeństw.

Finał Super Bowl przyciąga reklamodawców. 30-sekudnowy spot za 5 mln dolarów!
Ceny reklam idą w górę i będą o 11,5 proc. wyższe niż przed rokiem, kiedy za spot trzeba było zapłacić 4,5 mln dolarów.

Lamborghini ma nowego prezesa. Został nim szef teamu Ferrari Formuły 1
Stefano Domenicali, włoski manager i szef teamu Ferrari Formuły 1, obejmie stanowisko w Automobili Lamborghini 15 marca.

Rewolucja w firmach. Zniknie stanowisko szefa? Zobacz, co robią w KGHM czy Horteksie
Współczesne firmy dysponują ogromnymi zasobami danych o swoich klientach i pracownikach. Ale aż 80 proc. z firm nic z tymi danymi nie robi. Powód? Hierarchiczna, silosowa struktura korporacji, którą - chociaż jest mało wydajna w zmiennym otoczeniu rynkowym - łatwo kontrolować. Niestety za cenę niewykorzystanego potencjału pracowników i ich niskiej motywacji. To się jednak zmienia: sieciowe podejście do zarządzania wprowadzają już duże polskie firmy - KGHM, Cyfrowy Polsat, Gaz System czy Hortex. A polscy naukowcy są jednymi pionierów w tworzeniu oprogramowania do sieciowej analizy organizacji.

Polskie krówki przebojem zdobywają arabskie rynki
Wśród wielu popularnych słodyczy na arabskich stołach znaleźć można również polskie krówki. Od wielu lat te słodkie smakołyki są jednym z najpopularniejszych produktów importowanych do krajów arabskich.

Carlsberg traci miliony i zwalnia pracowników
W III kwartale br. Carlsberg zanotował stratę w wysokości 650 mln dolarów. Dodatkowo w pierwszych dziewięciu miesiącach 2015 r. duński producent sprzedał na całym świecie o 4 proc. mniej piwa niż w analogicznym okresie 2014 r.


Oferta banków
Wiadomości
Porównaj karty kredytowe
Poznaj bogatą ofertę polskich banków i wybierz najlepszą kartę dla siebie.