newsy rss strona główna
strona główna mapa strony kanały RSS
Rachunki bankowe dla firm
Chcesz założyć konto bankowe?. Porównaj i sprawdź oferty na jednej stronie.

Karty kredytowe - porównanie
Zastanawiasz się nad wyborem karty kredytowej? Porównaj wszystkie w jednym miejscu.

Porównaj karty kredytowe
Poznaj bogatą ofertę polskich banków i wybierz najlepszą kartę dla siebie.

Konto firmowe
Przyjazny system internetowy. Wygodne i szybkie transakcje przez system bankowości internetowej.
Grupa Azoty zawarła z Kronospanem kontrakty o wartości 900 mln zł
Grupa Azoty zawarła z Kronospanem szereg umów handlowych na sprzedaż melaminy i mocznika. Ich wartość to ok. 900 mln zł. Umowy obowiązują do końca 2018 roku - podała spółka w komunikacie. UE sprawdziła jak wydawano środki na granice. Jak wypadła Polska?
Europejski Trybunał Obrachunkowy stwierdził, że Fundusz Granic Zewnętrznych przyczynił się do lepszego zarządzania granicami zewnętrznymi UE i większej solidarności finansowej wśród państw członkowskich, ale nie obyło się bez wpadek. Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje: deficyt polskich finansów publicznych spadnie
- Polska jest na ścieżce, by ograniczyć deficyt o ponad 1 proc. PKB do 2016 r. - napisano w opublikowanym w środę raporcie.
Gospodarka: Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji

Kursy walut NBP 2020-07-09
USD3,9486-0,45%
EUR4,4738-0,00%
CHF4,2081-0,09%
GBP4,9914+0,43%

Ubezpieczenia


Kursy walut. Złoty utrzymuje dobrą passę
Początek nowego tygodnia przynosi podtrzymanie mocniejszego złotego. Polska waluta skutecznie wykorzystuje poprawę nastrojów inwestorów po wyroku TSUE.

RPP podzielona na dwa obozy. Gra toczy się o kredyty milionów Polaków
W Radzie Polityki Pieniężnej widać podział w kwestii stóp procentowych. A od nich zależą raty kredytów. Ekonomiści uważają, że starcie przeciwnych obozów jeszcze potrwa i stawki na razie się nie zmienią. Jastrzębie zdają się jednak uzyskiwać przewagę.

Zakaz handlu w niedziele. Koalicja Obywatelska chce go znieść
Przywrócimy handel w niedzielę - zapowiada Katarzyna Lubnauer na konwencji Koalicji Obywatelskiej. Politycy zapowiadają, że po zniesieniu zakazu pracownicy będą mieli zagwarantowane przynajmniej dwie wolne niedziele.

Przegląd prasy
Warszawa, 07.10.2019 (ISBnews) - Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Wybory 2019. Jarosław Kaczyński: dopłaty dla rolników takie same jak w Niemczech
Dopłaty dla rolników mają być takie same jak te, które dostają niemieccy rolnicy - zapowiedział prezes PiS, Jarosław Kaczyński. - To będzie na pewno 1200, albo nawet więcej niż 1200 zł od jednego hektara - zapewnił.

Nielegalni imigranci. Afera w Portugalii
Blisko 800 portugalskich spółek zatrudniało nielegalnych imigrantów. Większość pracowników była wyzyskiwana.

Hulajnogi elektryczne. Rosja próbuje uregulować zasady
Rosja próbuje uregulować zasady poruszania się pojazdami elektrycznymi. Nowe przepisy obejmują m.in. hulajnogi, rowery i skutery.

Elektrobudowa przystąpiła do emisji akcji serii F, bez emisji akcji serii E
Elektrobudowa postanowiła przystąpić do realizacji emisji akcji serii F, podała spółka. Jednocześnie zarząd spóki postanowił odstąpić od emisji akcji serii E.

Kanadyjczycy chcą dochodu gwarantowanego
Trzy czwarte Kanadyjczyków popiera wprowadzenie dochodu gwarantowanego. Podczas trwającej kampanii wyborczej padają propozycje, by sfinansować ten pomysł z podatków od firm korzystających z automatyzacji i robotów.

Obniżka PIT do 17 proc. Ile dostanie pracownik? Ile zyskają emeryci?
Obniżka podatku PIT z 18 do 17 proc. obowiązuje od 1 października. Zmiany w podatkach zakładają też podniesienie kosztów uzyskania przychodu.

HSBC ścina zatrudnienie o 10 tys. osób. Nie on jeden
HSBC, jeden z największych światowych holdingów finansowych, działający także w Polsce, planuje zwolnić nawet 10 tysięcy pracowników. Powodem są prognozy niższych zysków banku.

Roczne rozliczenie PIT. Podatników czekają problemy
Ministerstwo Finansów przygotowuje nowe wzory formularzy PIT-11, czyli informacji o wysokości osiągniętego w danym roku przychodu. Jest to skutek wprowadzenia w trakcie roku zmian w PIT - ulgi dla młodych i obniżenia stawki podatku z 18 do 17 proc. Dostosowanie PIT-11 do zmian w przepisach to początek problemów. Prawdziwe będą przy zeznaniach rocznych - pisze serwis Prawo.pl.

Paweł Tamborski został powołany na członka zarządu Awbudu
Rada nadzorcza Awbudu powołała Pawła Tamborskiego na członka zarządu z dniem 4 października 2019 roku, podała spółka.

Niemcy już czekają na Ukraińców. Miejsca pracy są wszystkich pracujących w Polsce
Gospodarka Niemiec w zapaści? Może ma przejściowe problemy, ale bez przesady. Jeśli patrzeć na liczbę miejsc pracy, które tylko czekają, żeby je ktoś zajął, to wszystko wygląda wręcz kwitnąco. Ukraińcy z Polski nie będą mieli problemów ze znalezieniem zajęcia. Czekają tam na nich z otwartymi rękami.

Kanada. Chińczycy napędzają wzrost cen nieruchomości
Kanadyjczycy usiłują poradzić sobie ze wzrostem cen nieruchomości, napędzanym przez zagranicznych inwestorów. Rynek w Vancouver i Toronto może być wykorzystywany do prania pieniędzy.

Emerytki z rocznika 1953 mają problem. Nie wiadomo, co z ich emeryturą
Emerytki z rocznika 1953 nie mają szczęścia. Najpierw przez zmianę przepisów otrzymywały zaniżoną emeryturę. Po latach walki Trybunał Konstytucyjny wprawdzie przyznał im rację, ale nowych przepisów, które umożliwią wypłatę wyrównania, wciąż nie ma. I nie wiadomo, kiedy będą, bo na przeszkodzie tym razem stanęły wybory.

NWZ Ursusa zdecyduje 4 XI o sprzedaży zakładów w Opalenicy i Dobrym Mieście
Akcjonariusze Ursusa w restrukturyzacji podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 4 listopada br. zdecydują o sprzedaży zakładów produkcyjnych w Opalenicy (za łączną cenę nie niższą niż 5,8 mln zł) i Dobrym Mieście (za łączną cenę nie niższą niż 20 mln zł), wynika z projektów uchwał.

500 plus przestaje działać. Spada liczba urodzeń, rośnie liczba żyjących w skrajnym ubóstwie
W 2018 roku GUS odnotował spadek dzietności - po raz pierwszy od wprowadzenia programu Rodzina 500+. Rośnie też liczba Polaków żyjących w skrajnym ubóstwie. Rząd przekonuje, że nie ma powodów do obaw, bo wyniki wciąż są lepsze, niż przed wprowadzeniem programu. Inne zdanie mają eksperci.

Przebój na giełdzie. Pracowników zastępują maszynami. Wśród odbiorców są KFC i CCC
Tak wielkie wzrosty giełdowe to rzadkość, nawet jak na rynek NewConnect. Zatrudniająca 25 osób spółka M4B jest warta czterokrotnie więcej niż na koniec ubiegłego roku. Czym się zajmuje? Zastępuje niskoopłacanych pracowników maszynami.

Afera Optimusa. Kłopoty Michała D., w tle majątek jednego z najbogatszych Polaków
Jest prokuratorskie śledztwo ws. Michała D., głównego bohatera afery Optimusa. Śledczy ustalają, czy inwestor chciał wyprowadzić wielomilionowy majątek ze spółki jednego z najbogatszych Polaków.


Oferta banków
Wiadomości
Konta osobiste - porównanie
Wybierz najlepsze konto dla siebie. Nowość - darmowa pomoc on-line.