newsy rss strona główna
strona główna mapa strony kanały RSS
Karty kredytowe - porównanie
Zastanawiasz się nad wyborem karty kredytowej? Porównaj wszystkie w jednym miejscu.

Karty kredytowe - porównanie
Zastanawiasz się nad wyborem karty kredytowej? Porównaj wszystkie w jednym miejscu.

Kredyty mieszkaniowe
Ceny mieszkań stale rosną. Sprawdź na jaki kredyt możesz liczyć i jaka będzie Twoja rata.

Konta firmowe - porównanie
Wybierz najlepsze konto dla swojej firmy. Szybko i bez zbędnych formalności.

Kursy walut NBP 2023-01-24
USD4,3341+0,23%
EUR4,7073-0,24%
CHF4,7014-0,22%
GBP5,3443-0,38%

Emerytury


Zarobki Polaków. Na ile mogą liczyć opiekunowie osób starszych. Według danych GUS z 2012 roku w Polsce żyje ponad 5,5 mln osób w wieku 65 i więcej lat. Jest to około 14 proc. ogółu społeczeństwa w Polsce. Liczba ta stale się powiększa. Powoduje to wzrost popytu na wykwalifikowanych opiekunów seniorów.


Indeks WIG20 wzrósł o 1,04% na zamknięciu w piątek. Warszawa, 04.10.2019 (ISBnews) - Indeks giełdowy WIG20 wzrósłÂ o 1,04% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 121,16 pkt w piątek, 4 października.


Przegląd informacji ze spółek. BoomBit osiągnął we wrześniu skonsolidowane przychody w wysokości 4,26 mln zł, podała spółka. Firma intensywnie pracuje nad dopracowaniem kolejnych tytułów GaaS, tj. Archery Club i Idle Monster Factor, przed zaplanowanymi na IV kwartał premierami.


Niemiecki pacjent: branża samochodowa. Wszystkie oczy skierowane są w Niemczech na branżę samochodową, bo ta jest dźwignią gospodarki. Kiedy zaczyna pokasływać, robi się niespokojnie.


Zniesienie wiz do USA. Donald Trump podpisał program ruchu bezwizowego dla Polaków. Wizy przejdą do lamusa. Jak podaje agencja Reuters, prezydent USA włączył Polskę do programu Visa Waiver.


Wyrok TSUE. Resort finansów gotowy do rozmów z bankami. Ministerstwo Finansów pomoże bankom przejść suchą nogą przez problem umów frankowych. Jak zaznacza rzecznik resortu, nie oznacza to że na stole czekają gotowe propozycje działań.


Wybory 2019. Lewica w drodze do Sejmu. Zasypiemy nierówności. Lewica z nowymi obietnicami na tydzień przed wyborami do parlamentu. Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty zapewnia, że wprowadzi Lewicę do Sejmu. Padło wiele haseł dotyczących równości płacowej, poprawy służby zdrowia czy sytuacji seniorów. Jednak bez konkretów.


Donald Trump zgodził się na zniesienie wiz. Ekspert: zniknie pewna uciążliwość. Prezydent USA Donald Trump podpisał dokument o włączeniu Polski do programu ruchu bezwizowego. Choć znika pewien element utrudniający podróże do Stanów Zjednoczonych, nie oznacza to, że teraz każdy będzie mógł tam pojechać.


Rewolucja w emeryturach. Polacy się zawiedli, mierzymy się z tym. - Jesteśmy po trzech miesiącach wdrażania PPK w polskich firmach. W tej chwili mamy 1,6 tys. pracodawców, którzy wdrożyli Pracownicze Plany Kapitałowe - powiedział Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. - Spodziewamy się, że październik będzie tym intensywnym czasem, gdy wiele firm wejdzie do PPK. W tych firmach, które weszły do programu, mamy 60 proc. osób, które chcą PPK i to jest obiecujący start. W Polsce mierzymy się z problemem niskiego progu zaufania do tego typ programów oszczędzania z uwagi na złe doświadczenia. Pracujemy nad tym - dodał.


Protesty w Ekwadorze. Polka dla money.pl: jestem uwięziona. Rząd Ekwadoru zniósł istniejące przez 40 lat dopłaty do paliw, co wywołało falę ogólnokrajowych protestów. Aresztowano już 350 osób. Polka będąca w Ekwadorze w specjalnej relacji dla money.pl opowiada o napiętej sytuacji w tym kraju. Z pałami rzucili się na nasz samochód - opisuje.


BoomBit miał 4,26 mln zł przychodów we wrześniu. BoomBit osiągnął we wrześniu skonsolidowane przychody w wysokości 4,26 mln zł, podała spółka. Firma intensywnie pracuje nad dopracowaniem kolejnych tytułów GaaS, tj. Archery Club i Idle Monster Factor, przed zaplanowanymi na IV kwartał premierami.


Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek. Warszawa, 04.10.2019 (ISBnews/ Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek, 7 października 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.


Zniesienie wiz dla Polaków. LOT uruchomi nowe połączenia. Przedstawiciele polskiego przewoźnika z radością przyjęli wiadomość o przyłączeniu Polski do programu ruchu bezwizowego. LOT liczy, że dzięki temu sprzeda więcej biletów na podróże przez Atlantyk.


Zniesienie wiz do USA. Decyzja Donalda Trumpa kończy 30 lat starań. Prezydent Donald Trump w piątek podpisał zgodę na objęcie Polaków ruchem bezwizowym. Już pod koniec września ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher podała, że warunki techniczne ku temu zostały spełnione, decyzja prezydenta była zatem kwestią czasu.


Młodzi lubią kredyty. Młode pokolenie Polaków zadłużone po uszy. Prawie co czwarty młody Polak (do 24. roku życia) jest zadłużony. Najczęściej są to kredyty gotówkowe na dowolny cel. Co ciekawe, jest mocne zróżnicowanie. Wśród młodych zadłużonych 13 procent to osoby z woj. Mazowieckiego, a niecałe 2 z takich województw jak świętokrzyskie, czy opolskie. Dlaczego więc młodzi ludzie tak łatwo wpadają w wir zadłużeń?


Pisma behawioralne. Tak skarbówka wychowuje przedsiębiorców. Skarbówka potrafi napędzić stracha. Wysyła przedsiębiorcom pisma z informacją, że muszą terminowo płacić podatki. Nieważne, że nie mają żadnych zaległości i wzorowo wywiązują się z obowiązków. Urzędnicy uspokajają - to tylko pisma behawioralne.


Praca w HR. Tyle zarabia się w tej branży. W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń do sierpnia 2019 roku uczestniczyło 5 741 pracowników zatrudnionych na stanowiskach HR. Najliczniejszą grupę stanowili specjaliści ds. personalnych (18 proc.) oraz specjaliści ds. kadr i płac (34 proc.). W przypadku 11 na 13 omawianych stanowisk większość pracowników stanowiły kobiety.


Polska firma szykuje się do podboju świata. Ich wynalazki mogą zrewolucjonizować służbę zdrowia. Zaczyna się od tego, że wkładam patyk do nosa. Nie za głęboko i tylko na chwilę. Chodzi o to, by sprawdzić, czy nie jestem zarażona lekoopornym gronkowcem. Moja próbka trafi do maszyny opracowywanej przez polską firmę Scope Fluidics. System, nad którym pracują naukowcy z Warszawy, może zrewolucjonizować badania szpitalne. I to nie tylko w Polsce.


Kalendarium ISBnews. PONIEDZIAŁEK, 7 października


600+ dla żołnierza. Błaszczak obiecuje kolejne podwyżki, ile będą kosztować?. Już w 2020 r. przeciętne wynagrodzenie żołnierza ma wzrosnąć o ponad 600 zł, z kwoty 5529 zł do 6153 zł - liczonej wraz z dodatkami. Szef MON Mariusz Błaszczak zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o zaakceptowanie tego planu. Koszt dla budżetu? Sprawdzamy.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |
Oferta banków